Sobsan-paint-Azerbaijan-design-Bournemouth-London-UK
Sobsan
Sobsan
  • Reklam
  • Web Sitesi
  • Kurumsal Kimlik

Hedef

Azerbaycan boya endüstrisinin en büyüklerinden Sobsan Boya Fabrikası, hem konumunu güçlendirmek hem de Asya’ya daha çok yayılmak için görsel kimliğini yenilemek istiyordu. Şirketin ortakları, Sobsan’a yeni bir yön çizmeye karar vermiş ve bu kararını yansıtacak modern bir kurumsal kimlik çalışması ve web sitesine ihtiyaç duyuyordu.

Çözüm

Marka farkındalığını sağlamak için yeni markamızın tanıtımını yapabileceğimiz ve büyük kitlelere ulaşabileceğimiz en iyi rotaları belirledik. Tutarlı bir marka kimliği yaratabilmek için, kartvizit tasarımdan reklam filmine kadar, kapsamlı bir tasarım servisi sunduk. Yeni marka çalışmamızla eş bir ruha sahip, net ve enerjik bir web sitesi tasarlamaya odaklandık.

Sonuç

İlk başta organizasyonun her köşesindeki çalışanlardan kabul gören yeni marka çalışmamız, Sobsan’ın imajını da kuvvetli bir şekilde tazeledi. Hazırladığımız reklam filmi, outdoor reklamları, yeni kurumsal kimliğin doğuşunu en doğru enerjiyle yansıttı.

Kurumsal Kimlik

Sobsan firması için yepyeni bir görsel kimlik için yola çıktığımızda, ilk olarak logonun stilini ve tasarımını değiştirmeye karar verdik. Eski logoda birlikte yazılan SOBSAN isminin anlamı inceledik, açılımının Sabzaliyev Oğulları Boya Sanayi olduğunu öğrendik.

İlk ve son ismi ardışık olarak yazdığımızda ismin 2 heceli bir formatta SOB-SAN olarak yazılabileceğini ve logo tasarım değişiminde farklı bir yaklaşım ve farkındalık uyandıracağını öngördük. Şirketin büyümesinin sembolü olarak, eski logoda bulunan 3 renk yerine yeni logomuzda 7 renk kullandık. Bu 7 renk ile boya akışını anlattık ve görsel olarak markanın bir boya markası olduğu hikayesini tamamladık.

Web Site

Yeni marka kimliğini yansıtacak kurumsal, interaktif ve responsive bir web sitesi tasarladık. Sobsan’ın marka stratejileri arasında uluslararası pazarlara açılma hedefi olduğundan, sitenin içeriğini birçok dile çevirdik.

Sobsan Sobsan

We love responsive

Sobsan

Reklam

Müşteri Yorumu

Etkileyici, farklı bir yaklaşımla logo tasarımımız ve kurumsal kimlik çalışmalarımızı sayenizde uyum içinde tamamladık. Marka tanıtımı için yaptıkları animasyon ve yeni web site tasarımımız yenilikçi çizgisiyle profesyonel bir çalışma örneği oldu. REDWHITE CA hem İngiltere merkezi hem de Türkiye ofisindeki takım arkadaşları hızlı geri dönüşleri ve yüksek performansları ile uyumlu bir takım çalışması gerçekleştirdiler. Bu nedenle tüm REDWHITE CA ekibine gönülden teşekkürlerimizi iletirim.

Vedat Arıcan
CEO
Quick Learn English
Milos Park Homes