quick-learn-english-banner
Quick Learn English
Quick Learn English
  • Web Sitesi
  • Kurumsal Kimlik

Hedef

15 yıllık eğitim deneyimiyle dil konusunun uzmanı Quick Learn English, yıllar içinde geliştirdiği kelime öğrenme sistemini, interaktif bir platformda, online kullanıcılarının hizmetine sunmak istiyordu. Bunun için QLE’in 12 dilde hazırladığı İngiltere tabanlı olan bu sistemin, birçok ülkede İngilizce öğrenmek isteyen geniş bir kitleye ulaştırılması gerekiyordu.

Çözüm

Hedef kitlesinin gençlerden oluşması ve günümüz kullanıcılarının giriş yaptıkları web sitelerini beğenip beğenmedikleri fikrine17 saniyede vardığı gerçeğinin farkında olmamız, işimizin zor ama bir o kadar da keyifli olacağının göstergesiydi. Olmazsa olmazlarımızı belirledik: Modern ve ilgi çekici bir kurumsal kimlik ile interaktif bir web sitesi. Bu noktada kullanıcıların soruları çözerken sıkılmadan, oyun oynar gibi ilerlemesi bizim için önemli bir etkendi. Dört aşamadan oluşacak yeni web sitesinde, kullanıcıların istatistiklere ulaşması ve devamlı yeni sorular çözerek kelime hazinelerini geliştirmelerini hedefledik.

Sonuç

2016 yılının ortalarında lansmanı yapılan Qucik Learn English web sitesi, renkli kurumsal kimliği ve modern kullanıcı arayüzüyle hemen ilgi çekmeyi başardı. 12 dil seçeneği ile dünyanın birçok farklı yerindeki potansiyel kullanıcıların da ilgisini çekerek kısa sürede tüm dünyada 5000’den fazla kullanıcıya ulaştı.

Kurumsal Kimlik

Logo tasarımı için Quick Learning yani ‘Hızlı Öğrenme’yi temsil eden Q harfinden yola çıktık. Q harfini konuşma baloncuğu, boşluk doldurma, interaktif soru çözme yöntemleri ve kelime eşleştirme işaretleriyle birleştirdik. Kurumsal kimliğe hareket katmak ve modern bir yapıya kavuşturmak için turuncu renginin 3 farklı tonunu kullandık.

Quick Learn English

Web Sitesi

Web sitesi tasarımında amacımız kurumsal kimliğe uygun sade ve kolay anlaşılır bir arayüz tasarlamaktı. Kullanıcıları sıkmadan soru çözmeye yönlendirmek, soru çözerlerken de konsantre olmalarını sağlamak en önemli hedefimlerimizdendi. Bu nedenle ana sayfa ve soru çözme bölümünün tasarımında beyaz ve açık gri renkleri kullandık.

Artık QLE’de kullanıcılar kontrol paneli sayesinde, her soru çözdüklerinde puanlama sistemiyle ne kadar başarılı olduklarını görebiliyorlar. Ayrıca geliştirdiğimiz CRM (yönetim paneli) sayesinde yöneticiler web sitesi analitiklerini kontrol edebiliyor, sorularda değişiklik yapabiliyor ve yeni dil ekleyebiliyorlar.

Quick Learn English
Quick Learn English
Quick Learn English
Quick Learn English
Bisley
Sobsan