klinika-banner-lowres
Klinika Dent
Klinika Dent
  • Web Sitesi
  • Kurumsal Kimlik

Hedef

İstanbul’un en kaliteli diş kliniklerinden Klinikadent, kurumsal kimlik tasarımlarının yeniden oluşturulması ve yeni bir web sitesi isteğiyle bizi İstanbul’daki stüdyomuzda ziyaret etti. Yeni açılacak ikinci şubeleri ile marka kimliklerini oluşturmak ve fark yaratmak istiyorlardı. Yeni şubelerinin iç mimarisi için bir mimari ofisle çalışma kararı alan Klinika Dent, burada oluşacak kaliteli ve yenilikçi atmosferi kurumsal kimliğine de taşımak istiyordu. Daha önceden web sitesine sahip olmayan Klinikadent için müşteri tabanı ve kullanıcı dostu bir web sayfası oluşturmak en önemli hedeflerimizdendi.

Çözüm

Yeni Klinikadent şubesi özelinde tüm Klinikadent’lerin kusursuz görüntüsünü ifade edecek sofistike ve sade bir tasarımda karar kıldık. Renk olarak tıp dünyasını ve tazeliği temsil eden yeşili kullanma kararı aldık. Web sitesi için kurumsal kimlik tasarımına uygun sade ve tıbbi bir arayüz tasarladık. Ziyaretçilerin arama motorları üzerinden organik bir şekilde siteyi bulup ziyaret edebilmeleri için web sitesi içeriği üretirken SEO (Search Engine Optimisation / arama motoru optimizasyonu) çalışması yaptık.

Sonuç

Tüm çalışmalarımız meyvesini verdi: Müşterimiz artık rakiplerinden ayrışacak bir kurumsal kimliğe sahip. Sofistike ve sade kurumsal kimliğinin yanı sıra, şık tasarımı ve kolay kullanımı ile arama motorları için optimize edilmiş web sitesi, Google’da ön sıralarda yer alıyor.

Kurumsal Kimlik

Klinikadent’in yeni kurumsal kimliği için brief netti: Fark yaratmak! Müşterimizle yaptığımız workshoplar sonucunda en doğru rengin tıbbi dünyayı anlatan yeşil olduğuna karar kıldık. Aynı zamanda yeşilin tazeliği anlatması da diş hekimliği için altın bir artıydı. Biz de sofistike ve sade bir logo yaratma sürecimizde, bir font kullanmak yerine logomuzun ana hatlarını 45, 90 ve 180 derecelik çizgilerle oluşturduk. Tasarım trendlerini de takip ederek keskin hatlar yerine yumuşak hatlarla logomuzun tasarımını tamamladık.

Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımına uygun ve ana renkleri taşıyan sade bir web sitesi tasarladık. Sade ancak sofistike bir arayüze sahip Klinika Dent web sitesinin en önemli artısının arkada yürüttüğümüz organik SEO süreci olduğu söyleyebiliriz. Böylece hedef kitlenin Klinikadent ile dijital mecralarda en aktif şekilde buluşmasına yardımcı olduk. Görsel sadeliğiyle öne çıkan site aynı zamanda responsive, yani bütün platformlarda; akıllı telefonlarda, tabletlerde ve tarayıcılarda çalışıyor.

We love responsive

Müşteri Yorumu

REDWHITE CA ile birlikte kliniğimizin logo ve web sayfası için çalıştık, projeler esnasındaki profesyonelliklerinden ve yaratıcılıklarından gerçekten memnun kaldık. Ajans, fikirlerimizi ve taleplerimizi göz önünde bulundurarak hepsini logomuzda çok iyi bir şekilde yansıttı. Özellikle, ihtiyaçlarımızı anlamak konusunda sordukları sorulardaki bütünlük ve çarpıcı noktalar ile bizi gerçekten etkilediler. REDWHITE, bir ajanstan beklentilerimizin gerçekten üstünde bir servis sağladı. Kendilerini logo, kurumsal kimlik ve web sayfa tasarımı için herkese tavsiye etmekten kesinlikle çekinmeyeceğiz.

Dt. Murat Polat
DDS
Selenium Ataköy
Afffair