afffair-banner
Afffair
Afffair
  • Web Sitesi
  • Kurumsal Kimlik

Hedef

İsmi gibi tasarımlarında da iddialı Afffair markasının yöneticileri, marka konumlandırma ve kurumsal kimlik tasarımı için İstanbul stüdyomuzda bizi ziyarete etti. Brief açıktı: Türkiye’nin ilk ultra lüks segment erkek moda markası olmak ve uluslararası pazarda yer kazanmak! Ayrıca ulusal ve uluslararası müşterilerine kolaylıkla ulaşacakları ve online satış yapabilecekleri bir e-ticaret web sitesi de ihtiyaçları arasındaydı.

Çözüm

Afffair tasarımcılarıyla yaptığımız workshoplar sonucunda hedef kitlede kalite algısını oluşturacak bir logo yapılmasına karar verdik. Ayrıca Afffair’in iddialı tasarımlarının dünya devleriyle aynı kulvarda yer alacak olması, ikonik bir logo tasarımını zorunlu kılıyordu. Bir erkek moda markası olması nedeniyle logoda sert ve keskin hatlar ve renkler kullanmamız da önemliydi. Renklerden siyah ve beyazda, aynı zamanda açılışını yapacakları 2015 Sonbahar/Kış sezonunu yansıttığı için karar kıldık. Web sitesi tarafındaysa görsellerin yanı sıra markayı öne çıkaracak sade ve responsive bir web sitesi tasarımına yöneldik.

Sonuç

Lansman sonrasında Milano Moda Haftası’na katılan Afffair, Vogue Italy, GQ gibi dergilerin hemen dikkatini çekti. Hazırladığımız zarif ve göz alıcı responsive e-ticaret web sitesi ise hakkettiği yoğun kullanım trafiğine çok kısa bir sürede ulaştı. Marka konumlandırmasını ve kurumsal kimlik tasarımını başarıyla tamamladığımız Afffair, kendini lüks bir moda markası olarak tüm dünyaya kabul ettirdi.

Kurumsal Kimlik

Logo tasarımı için Afffair’in üç ‘F’si ile tekstil sektöründe kaliteyi simgeleyen dikiş dokusunu kullanmaya karar verdik. Logonun kumaş veya kol düğmesi gibi küçük objeler üzerine uygulanacak olması sade bir ikon oluşturmamızı zorunlu kılıyordu. Keskin hatlara sahip zarif bir ikonun yanında sade bir tipografi kullanmayı tercih ettik.

Web Sitesi

Web sitesini tasarlarken, kurumsal kimlikteki sadeliğimizi takip ettik ve uyguladık. Görsel gücünü öne çıkarttığımız site aynı zamanda responsive, yani bütün platformlarda; akıllı telefonlarda, tabletlerde ve tarayıcılarda çalışıyor.

Afffair’e özel ve lansmanın ardından ulusal ve uluslararası alanda satış yapılabilecek e-ticaret web sitesinin UX arayüzü, kullanıcı deneyimi dikkate alınarak tasarlandı.

We love responsive

Müşteri Yorumu

REDWHITE CA ekibi, high-fashion marka konseptimiz olan AFFFAIR'i çok hızlı bir şekilde kavrayarak akıllı bir logo tasarladı ve bu tasarımı güzel bir şekilde e-Ticaret web sitemizin tasarımı ile bütünleştirdi. REDWHITE CA'in hızlı geri dönüşleri ve profesyonel yaklaşımından ötürü çok mutluyuz. Yaptıkları işin kalitesinin yanısıra, çok keyifli ve yetenekli olan ekipleri ile çalışmasıda gerçekten memnun edici. Gelecekteki reklam ve pazarlama projelerimiz için, listemizde sıralamanın hep en üstünde olacaklar.

Rufat Ismail
Kreatif Direktör ve Kurucu
Klinika Dent
Tony Holt Design